HAKKIMIZDA

Etiler’de gözlerden uzak bir arka bahçede, İtalyan lezzetlerini meraklılarıyla buluşturan Trattoria La Scarpetta’da sadece menümüzle değil, sunduğumuz ortamdan servise, restorandaki her detayla farklı bir İtalyan tecrübesi vadediyoruz.

İtalyan mutfağının en iyi örneklerini sunan menümüz, zengin sarap kavımız ve şehrin merkezindeki benzersiz konumumuz ile misafirlerimize lezzet dolu bir deneyimin kapılarını açıyoruz.

Tecrübeli İtalyan şefimizden yönetim kadromuza kadar, genç ve dinamik bir ekibin ürünü olan mekanımız; İtalyan mutfağından rafine bir seçki ile tasarlanan menüsünün yanı sıra, yaklaşık 1000 şaraplık kavıyla da dikkat çekiyor. Yüzde 60’ı yerli şaraplardan oluşan ve yabancı şarapların yüzde 90’ının İtalyan şarapları olduğu La Scarpetta’nın şarap kavı, restoran menülerinde çok sık rastlanmayan bir şekilde geniş bir kadeh şarap seçeneği sunuyor.

İsmini İtalyanca’da ayakkabı anlamına gelen Scarpa’dan türetilmiş ve halk arasında ‘tabağın dibinde kalan yemeğin suyunu sıyırmak için kullanılan lokma’ anlamında kullanılan La Scarpetta’dan alan mekanımız; sadece akşam yemeklerinde değil, öğlen yemeklerinde de iyi yemek ve kaliteli şarap isteyenlerin ilk tercihlerinin başında geliyor.

İş yemekleri ve toplantılar için izole masa seçenekleri de sunan restoranımızın; dileyenlerin şarküteri menüsünden istedikleri ürünleri, istedikleri miktarda seçebildikleri ‘geniş şarküteri reyonu’yla da İtalyan lezzetlerini sevenlerin evlerine giriyoruz. Mevsiminde yetişmeyen hiçbir ürün, konserve, kurutulmuş ve dondurulmuş malzemelerin kullanılmadığı mutfağımız, mekanın en dikkat çekici noktalarından birine konuşlanmış, yüzde 100 odunla çalışan pizza fırınından çıkan enfes pizza seçeneklerini de meraklılarına sunuyor.

muzo178Hakkımızda